Registrace  |   Přihlásit

Umělecké kovářství, nožířství, Damascenská ocel a Stabilizace dřeva

 

Umělecké kovářství, nožířství, Damascenské práce

a Stabilizované dřevo

Naše firma byla založena v roce 2009. Po dlouhých zkušeností v oboru Umělecké kovářství vznikla firma BEMETAL, kdy mimo umělěckou kovařinu jsme se začali zabývat stabilizací dřeva a výrobě dalších produktů užitečné pro nožíře, truhláře, šperkaře a další tvůrce uměleckých hodnot.  BEMETAL se orientuje přavážně na špičkové materiály v oblasti stabilizace dřeva a pokročilé technologie zaměřené v Uměleckém kovářství a nožířství.

Firma BEMETAL nabízí:

 

Rozšiřujeme sortiment:

  •  stabilizované Mamutí stoličky - více o této kráse najdete na mém eshopu.
  • damascenské polotovary pro vlastní dokování naleznete zde na eshopu
  • Kukuřice stabilizovaná je zde na eshopu.
  • Damaškové čepele pro vlastní dodělání jsou zde - Volný prodej
  • Stabilizované skládané dřevo
  • Pásová bruska BM25

 

                                                                   https://www.youtube.com/watch?v=GU6dM8XJmns

 Jmenuji se Marcel Bednář, narodil jsem se v roce 1984 a od té doby žiji stále v krásné horské vísce pod Suchým vrchem v Orličkách. Ve 13 letech jsem na jarmarku uviděl kováře při práci a dozvěděl jsem se něco o kovářském řemesle. Zalíbilo se mi to tolik, že jsem hned věděl, co budu v životě dělat.
   Po základní škole jsem se dal na studium umělecké kovařiny v Hradci Králové. Po prvním ročníku v Hradci jsem přestoupil na střední školu do Luhačovic oboro umělecko-řemeslné zpracování kovu, kde jsem studia dokončil maturitní zkouškou. Pro další studium, tentokráte kovorytectví , jsem si vybral uměleckou školu v Turnově, která mi dala základy pro jiný pohled na kov. Ukázala mi, jaké jemnosti se do kovu dají vštípit.
 Moje první kroky po studiích vedly k praktickému poznání uměleckého kovářského řemesla a hlavně jeho prastarých technik z klasické kovářské či podkovářské práce. Nabyté dovednosti mi umožnily proniknout do srdce kovařiny a naučily mě, jak správně pracovat s ocelí, kombinovat různé materiály, inovovat a zefektivňovat pracovní postupy a vytvářet tak i díla v moderním designu.
 Svoji živnost uměleckého kováře jsem založil v roce 2009 v rodných Orličkách, kde mám malou kovárnu.
Kovařinu jsem začínal provozovat od píky. Nemám předky, kteří by mi řemeslo předali, přesto věřím, že se pílí, zájmem a neustálým zdokonalováním dá řemeslo dobře naučit a povýšit ho i na umění. Přál bych si položit základy pro rodinnou firmu a tu pak předat dalším generacím pro pokračování v tradici, která by byla protiváhou ke všem hi-tech a CNC modernám.

Velkou touhou každého uměleckého kováře je vytvořit pro své okolí kultivovanou krásu a využít k tomu materiál, o němž se mnozí domnívají, že je studený a bez života. Chtěl bych je přesvědčit, že v rukou kováře je možno chladný kov oživit a vtisknout do něj část své duše, srdce a radosti ze života.
   Možná se sami sebe zeptáte, proč bych měl nebo měla oslovit právě kováře, když je dnes spousta levných věcí v hypermarketech. Má odpověď na takovou otázku je prostá. Moje výrobky jsou originály, žádné plechové výlisky, jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a kvalitně provedené. Můžete si být naprosto jisti, že kovaný produkt, který si z mé nabídky vyberete nebo si podle své dokumentace necháte u mě vyrobit, vydrží sloužit a poskytovat vám radost po mnohá léta, neřku-li po celý život či generace. 

Předsudky, že dílo od kováře je pouze estetický výtvor, jsou dalece od skutečnosti.
Tvůrčí kovář musí umět navrhnout a ztvárnit svá díla tak, aby zapadla do daného prostředí, aby ctila jeho linie a prostorovou koncepci a současně byla funkční a praktická, pokud to dílo vyžaduje. Tvůrčí kovář umí pracovat i jen podle naznačené vize nebo jednoduché skicy dodané zákazníkem. Rád originální vizi zpracuje do reálné formy a potěší ho, pokud hotové dílo splní představy zákazníka.

 Jsem rád, že jste zavítal/a na webové stránky Umělecké kovářství, nožířství a Damascenské práce Bednář a rád Vám zodpovím dotazy nebo nabídnu realizaci zakázky.

 Marcel Bednář